Czy będzie można jeździć bez dowodu rejestracyjnego?

Czy będzie można jeździć bez dowodu rejestracyjnego?

Szykują się kolejne zmiany w przepisach. Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada, że od 1 października 2018 będzie można jeździć bez dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia OC. Czy będzie można jeździć bez dowodu rejestracyjnego?

Ministerstwo Cyfryzacji obecnie zmaga się z potężną awarią systemu CEPiK. W związku z licznymi opóźnieniami, zwłaszcza w zakresie prac nad CEPiK-iem, ministerstwo będzie ogłaszało komunikaty, które mają być wydawane wtedy, gdy wszystko zacznie działać.

 

Ułatwienia dla kierowców od 1 października

Minister cyfryzacji Marek Zagórski w rozmowie z mediami powiedział, że ułatwienia dla kierowców będą obowiązywały od 1 października 2018 roku. W czerwcu zakończy rozmowy ze służbami kontrolującymi kierowców. Zapis ten znajduje się w nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, która weszła już w życie. Będzie one obowiązywać, gdy Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców w wersji 2.0 zacznie działać bez zastrzeżeń.

 

Awaria w ministerstwie

Obecnie resort zmaga się jednak z innym problemem – potężną awarią systemu informatycznego, który m.in. sparaliżował wydziały komunikacji. Nikt na chwilę obecną nie zna przyczyny, więc nie wiadomo kiedy system zostanie przywrócony do ładu. Jeżeli zamierzacie w tym tygodniu przerejestrować pojazd, czekajcie na informacje w tym temacie.

Poza problemami z rejestracją pojazdu, nie ma także szans skorzystać na razie z wyrobienia dowodu osobistego, rejestracji dziecka w urzędzie, uzyskania odpisów aktu urodzenia, małżeństwa czy zgonu. Niedostępne są też serwisy: obywatel.gov.pl, pz.gov.pl, cepik.gov.pl, epuap.gov.pl.

 

Czytaj więcej o zmianach w przepisach:

Taryfikator mandatów nieoczywistych w Polsce w 2018 roku

Nowe kary dla przewoźników w Unii Europejskiej

Zmiany w opłatach za egzamin praktyczny na prawo jazdy – aktualizacja 2018

Nowe przepisy dotyczące mocowania ładunków od 28 lutego 2018

Ustawa o transporcie drogowym – aktualizacja 2018

 

Na podstawie: autokult.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.