Wózki transportowe i magazynowe z przeznaczeniem dla biznesu

W każdym biznesie, a zwłaszcza tym , który produkuje lub wytwarza jakiegoś rodzaju produkt, zachodzi potrzeba usprawnienia procesu logistycznego. Z pomocą przychodzą wózki transportowe i magazynowe, z półkami, osiatkowane, platformowe, dwukołowe, warsztatowe, do paczek, ciężkich ładunków – oraz wiele innych.

Wózki transportowe i Magazynowe ręczne

Planując produkcję, czy to w rodzinnej firmie, czy w fabryce – dobieramy odpowiednie urządzenia, które będą te produkty wytwarzać. W przypadku dużych fabryk, do kompletnego stworzenia produktu wymaga się aby części wędrowały z jednego miejsca na drugie, np przy użyciu przyczep przemysłowych wewnątrzzakładowych. Zwłaszcza dla ładunków o dużej masie nawet do 10 ton. Mniejsze fabryki i firmy produkcyjne, produkujące na przykład meble, części samochodowe lub artykuły spożywcze, wykorzystają pchane wózki platformowe lub wózki z półkami.

Dzięki wielu wariantom wyposażenia oraz konfiguracją ścianek, powierzchni ładunkowych oraz kół to jest w czym wybierać. Wymienione firmy mogą skorzystać także z wózków dwukołowych, zabudowanych i osiatkowanych czyli tzw. koszowych.

Ilość modeli dostępnych w naszej ofercie rozwiązań branżowych jest ogromna, dzięki czemu – do każdego rodzaju produktu, można dobrać obecnie odpowiedni wózek transportowy.

Wózki magazynowe 

Jeżeli mowa o kompleksowych rozwiązaniach logistycznych prowadzonych za pomocą wózków transportowych branży magazynowej oraz produkcyjnej, to oczywiście nie można pominąć wózków magazynowych. To dzięki nim, możemy w łatwy sposób przewozić towary z jednego miejsca na drugie, aby następnie umieścić je na regałach magazynowych lub odpowiednich do tego przeznaczonych miejscach. Dzięki nim, pracownicy magazynów mogą znacznie szybciej wykonywać swoją pracę. Wykorzystują oni między innymi uniwersalne i znane z pierwszej części wpisu wózki platformowe, którymi mogą kupiony przez klienta sklepu towar, przetransportować do kasy lub samochodu. Dla mniejszych elementów proponujemy wykorzystanie wózka z określoną ilością półek lub wózek siatkowy (koszowy), zabezpieczający siatką z drutu towary przed ewentualnym wypadnięciem. W magazynach do rozładunku towaru lub przesuwaniu całych palet wykorzystuje się przede wszystkim wózki paletowe, zwane potocznie paleciakami. 

Artykuł został opisany przy współpracy z firmą ECI oferującą wózki transportowe i magazynowe od 1992 roku

https://www.eci.com.pl/994-wozki-transportowe-i-magazynowe

Wózki sklepowe

Opowiedzieliśmy Wam o wózkach, które usprawnią pracę na produkcji i w magazynie. Nadszedł czas na wózki sklepowe, te którymi klient będzie mógł transportować towary w sklepie. Najpopularniejszymi w marketach budowlanych i wyposażenia technicznego są wózki C+C. Zapewniają dużą wytrzymałość na uszkodzenia a także można nimi transportować ciężary o sporej masie. Zaletą tych wózków jest ich uchylny blat który pozwala na układanie wózków w rzędach np pod wiatą (wsuwanie jeden w drugi).

W marketach budowlanych występują także wózki do transportu płyt z drewna, plastiku oraz tworzyw sztucznych itp. Przy ich wykorzystaniu można transportować również inne większe materiały, np szyby czy płyty karton gips.

Sklepy, to miejsce w którym potencjalny klient ma możliwość zobaczenia wystawki, produktów które są aktualnie w sprzedaży lub cieszą się sporym zainteresowaniem. Wówczas można połączyć dwie funkcje wózka półkowego skośnego. Taki wózek posiada wybraną ilość półek, podzieloną na płaskie i skośne. Te drugie, umożliwiają łatwą prezentację produktu. Żeby tego było mało, wózki ze skośnymi półkami mają jak wszystkie inne, kółka – a więc załadowany wystawowy wózek transportowy, można w dowolnej chwili przenieść w inne miejsce. Dodatkowym atutem są rozmiary półek, które często dostosowane są do popularnych wymiarów skrzynek EURO.

Wózki transportowe i magazynowe to ważne elementy wyposażenia biznesu. Usprawniają procesy logistyczne każdego dnia, oszczędzając energię jaka byłaby potrzebna do ręcznego przenoszenia ładunków przez pracowników, oraz ich czas – a ten jest w biznesie bezcenny. Warto poświęcić chwilę czasu, na to aby dobrać odpowiedni wózek transportowy dla swojego biznesu, a ten – będzie działał i pomagał przez wiele lat. 

Przy zakupie wózka transportowego warto zwrócić uwagę na okres gwarancji. Dla przykładu Firma ECI udziela 12 lat gwarancji. Warto również zwracać uwagę czy wybrany przez Nas wózek posiada oddzielny projekt oraz wymaganą ustawowo deklarację zgodności np TUV.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.