Przewozy międzynarodowe – cechy dobrej firmy przewozowej

Od dnia wstąpienia Polski w szeregi państw członkowskich Unii Europejskiej minęło już kilkanaście lat. W tym czasie zdążyliśmy zapomnieć o paszportach i wizach, wymaganych do przekroczenia nawet stosunkowo bliskiej granicy. Podróżowanie po kontynencie stało się proste, a do wyprawy w odległe zakątki Belgii, Niemiec czy Holandii wystarczy decyzja i można pakować walizki. Otwarte drzwi do Europy do dla wielu osób również szansa na atrakcyjne zatrudnienie za granicą. Bez względu na powód wyjazdu – turystyczny, zarobkowy czy z wizytą do krewnych – istotnym elementem jest odpowiedni środek transportu. Czym powinna się wyróżniać dobra firma przewozowa i na co zwrócić uwagę inwestując w bilet?

Komfort, bezpieczeństwo i terminowość

Przewozy międzynarodowe do Niemiec i innych pobliskich krajów europejskich oferuje obecnie wiele firm transportowych. Dlatego wybór tej odpowiedniej nie jest łatwy. Jednak podróżowanie busem z pewnością jest szybsze, wygodniejsze i bardziej dostępne niż autobusy czy komunikacja kolejowa. W ofercie wielu prywatnych przewoźników można znaleźć nowoczesną usługę „door to door”, dzięki której pasażer nie tylko oszczędza czas, ale też ponosi mniejsze koszty przejazdu. Jest to wynikiem pokonywania całej trasy jednym pojazdem, bez potrzeby dojeżdżania do często odległego przystanku. Nie trzeba poszukiwać dodatkowych środków transportu i kupować kolejnych biletów. Wygodniejsze jest też podróżowanie z bagażem czy małym dzieckiem, gdyż bus zabiera pasażera spod domu czy innego wskazanego miejsca.

Komfort podróżowania jest też uzależniony od tego, jakimi pojazdami dysponuje firma przewozowa. Busy do Niemiec pokonują około 700—1000 km zależnie od wmiesza docelowego. Wielogodzinna jazda w dusznym, pozbawionym klimatyzacji, hałaśliwym pojeździe z niewygodnymi siedzeniami z pewnością nie należy do udanych. Dlatego, podczas wyboru przewoźnika warto zwrócić uwagę na flotę, a w szczególności na wiek pojazdów oraz ich wyposażenie. Sprawne samochody są również bezpieczne, a w połączeniu z doświadczeniem kierowców i samej firmy przewozowej będą gwarancją dotarcia do celu. Obok komfortu i bezpieczeństwa istotna jest też terminowość realizowanych kursów. Ma ona szczególne znaczenie dla tych osób, które pracują w Niemczech i odwiedzają rodzinę podczas dłuższych weekendów. Przewozy za granicę i z powrotem realizowane z dużymi opóźnieniami nie tylko stresują, ale też marnują cenny czas klienta.

Nowoczesna i dobrze wyposażona flota pojazdów

Flota samochodowa stanowi podstawę sprawnego działania każdej firmy przewozowej. Wygodne i dobrze wyposażone busy do Niemiec czy Belgii cieszą się dużym powodzeniem, a jednocześnie budzą zaufanie do przewoźnika. W efekcie pasażer, który jest zmuszony częściej podróżować na danej trasie zawsze wybierze sprawdzonego przewoźnika. Z tego powodu warto zadbać o pojazdy nie tylko w ujęciu technicznym, ale też w zakresie wyposażenia wnętrz. Podczas wielogodzinnej jazdy, często również w nocy, podróżni wykorzystują okazję do drzemki, nadrabiania zaległości w lekturze, pracy, oglądaniu filmów. Dlatego z pewnością docenią miękkie fotele z możliwością pochylenia do pozycji półleżącej, czy miejsce na oparcie laptopa.

Niezbędnym wyposażeniem busa – zwłaszcza w długich trasach – jest klimatyzacja. Jej sprawność nie tylko zapewnia komfortowe warunki klimatyczne we wnętrzu pojazdu. Pozwala też tworzyć atmosferę, która sprzyja koncentracji kierowcy, a w przypadku pasażerów – eliminuje ryzyko omdleń i złego samopoczucia. Dobra firma przewozowa dba również o stan techniczny swoich pojazdów. Im są one nowsze, tym większa jest ich sprawność. Niezbędne są też okresowe przeglądy techniczne udokumentowane odpowiednim zaświadczeniem. Przydatny będzie też sprzęt audio-wideo.

Doświadczeni i wykwalifikowani kierowcy

O kierowcach można powiedzieć, że są sercem każdej firmy przewozowej. Nawet najnowsze, najsprawniejsze i najbardziej zadbane pojazdy nie zagwarantują bezpiecznego dowiezienia pasażerów do celu, jeśli nie będą prowadzone przez doświadczonych pracowników. Lata spędzone za kółkiem oraz wiek, który gwarantuje rozsądek i umiejętność poważnego podejścia do problemów, to jeszcze nie wszystko. Dobry kierowca powinien być komunikatywny i życzliwy, dzięki czemu stworzy właściwą atmosferę podczas długiej podróży. Musi też wiedzieć, jak rozwiązywać problemy, np. z trudnymi pasażerami czy podczas niespodziewanych sytuacji drogowych.

Zasłabnięcie, choroba lokomocyjna, przypadkowa awaria pojazdu, zator drogowy to sytuacje, których nie da się uniknąć. Kierowca, którego zadaniem jest przewóz osób na długiej trasie powinien też reagować na potrzeby pasażerów, np. planując dodatkowy postój na parkingu czy w okolicy sklepu z napojami. Pozytywną cechą jest też znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy i korzystania z wyposażenia apteczki. Warto również wspomnieć, że osoby prowadzące busy do Niemiec, Holandii czy Belgii powinny dobrze znać trasy, po których kursują. Dzięki dobrze wiedzą, jak ominąć korek czy gdzie znajdą dobrze wyposażony parking.

Zakaz spożywania alkoholu i papierosów w busach

Alkohol i papierosy to dwa problemy, z którymi spotykają się podróżujący na długich trasach. Przewozy do Niemiec czy innych krajów europejskich trwają wiele godzin, dlatego nie są komfortowe dla amatorów błękitnego dymka. Jednak palenie w busie – zarówno podróżnego jak i kierowcy – jest niedopuszczalne, gdyż nie tylko negatywnie wpływa na atmosferę. Jest też powodem zatruć i zmusza innych podróżnych do biernego palenia. Dobra firma przewozowa, która dba o swoich klientów, wprowadza zakaz palenia w pojazdach. Równie poważnym problemem jest też jazda w towarzystwie osób pod wpływem alkoholu. Zarówno jego spożywanie w trasie, jak i wsiadanie w stanie upojenia alkoholowego powoduje dyskomfort innych osób. Konsekwencjami mogą też być awantury, zanieczyszczenie pojazdu i nieprzyjemny zapach.

Niemcy – najczęstszy kierunek zagranicznych wyjazdów

Obecnie Polacy mają niemal nieograniczone możliwości podróżowania po Europie, jednak kierunkiem, który wybierają najczęściej, są Niemcy. Z jednej strony z tym krajem wiąże nas historia, a znaczna część rodaków odwiedza w nim bliskich krewnych. Z drugiej – Niemcy są popularnym krajem zarobkowym, do którego wyjeżdżają w poszukiwaniu zatrudnienia zarówno fachowcy z wyższym wykształceniem, jak i opiekunki osób starszych.

W odpowiedzi na potrzeby podróżujących firma przewozowa Vipmar Tour organizuje regularne przewozy do Niemiec, a także na trasach do Holandii i Belgii. Kursy odbywają się wygodnymi, bezpiecznymi pojazdami, które są poddawane regularnym przeglądom technicznym. Wnętrza busów są wyposażone w wygodne, ergonomiczne siedzenia, a za atmosferę w podróży odpowiada w pełni sprawna klimatyzacja. Vipmar Tour oferuje też usługę „door to door” i przykłada ogromną wagę do kwalifikacji zatrudnianych kierowców. Busy do Niemiec gwarantują komfortową i bezpieczną podróż z pięciu polskich województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.