Nowy system delegowania we Francji

Francuskie Ministerstwo Pracy wypracowało nowy system delegowania pracowników, który ma uprościć zagranicznym podmiotom delegowanie pracowników na terytorium Francji. Jest on dostępny od 16 lipca 2019.

Uproszczony system delegowania pracowników we Francji

System będzie pozwalał na większą dokładność oraz szybkość dokonywania zgłoszeń. Nie ma też konieczności dokonywania zmian w samym systemie SIPSI przez użytkownika – wszystkie konta i dotychczasowe deklaracje są dostępne dla służb kontrolnych w nowej wersji systemu bez konieczności dokonywania dodatkowych czynności. W ramach migracji z obecnej wersji do nowej wersji SIPSI przeprowadzono też odzyskiwanie danych z wcześniej przesłanych kont i deklaracji księgowania.

Oznaczenie kraju siedziby przedsiębiorstwa

Samoistna migracja konta może stanowić problem jedynie w przypadku, gdy jako kraj siedziby przedsiębiorstwa w systemie wskazano Francję. Istniejące konta uznaje się wtedy za utworzone przez lub w imieniu zagranicznej firmy. Powyższe może stanowić powód, dla którego konta te nie zostaną dostosowane do nowej wersji systemu. Aby temu zapobiec należy przed przejściem do nowej wersji upewnić się, że jako siedziba oznaczony jest kraj inny niż Francja.

Zakładanie nowego konta

Dla kont zakładanych już po migracji danych możliwy będzie wybór ich rodzaju dla poszczególnych grup użytkowników, tj. dla „klientów” oraz „przedstawicieli/reprezentantów”. Nie będzie jednak możliwe przekształcenie istniejącego konta „zagranicznej firmy” w konto „klient” lub „przedstawiciel / przedstawiciel we Francji”, wówczas konieczne będzie założenie nowego konta, a następnie określenie rodzaju użytkownika.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.sipsi.travail.gouv.fr

Czytaj więcej:

Nowe zasady delegowania pracowników

Czy będą jednolite przepisy dla pracowników delegowanych w całej UE?

Korytarz życia i jazda na suwak – nowe przepisy od 1 października

Na podstawie: koben.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.