Kolejna rewolucja transportowa Elona Muska?

Kolejna rewolucja transportowa Elona Muska?
Zdjęcie: flickr.com

Holenderski miliarder Elon Musk nie zwalnia tempa i prezentuje coraz bardziej nowatorskie pomysły. Wspominaliśmy już jakiś czas temu o jego pomyśle na nowy pojazd pasażersko-towarowy, o wdzięcznej nazwie hyperloop. Tymczasem okazuje się, że w okolicy Los Angeles trwają prace nad stworzeniem systemu platform, które będą przewoziły samochody z prędkością 200 km/h. Szykuje się kolejna rewolucja transportowa Elona Muska?

The Boring Company rozpoczyna działalność

Elon Musk opublikował na swoim Instagramie zdjęcie tunelu wydrążonego przez Boring Company pod Los Angeles. Firma została założona w Hawthorne w Kalifornii, podobnie jak inna firma miliardera, SpaceX.

To jednak nie był żart…

Pod koniec zeszłego roku Elon Musk zażartował, że miejskie korki denerwują go tak bardzo, że chyba wykopie tunel, którym będzie mógł dojeżdżać do pracy. Niedługo później okazało się, że to jednak nie był żart… Kilka miesięcy temu założono wspomnianą firmę i postarano się o urzędowe pozwolenie na budowę nowej konstrukcji architektonicznej.

Do pracy w kilka minut…

Tunel ma powstać w celu zainstalowani w nim systemu platform, który będzie przewoził samochody z prędkością 200km/h. Wizję usprawnienia transportu samochodowego miliarder przestawił w czerwcu podczas swojego wystąpienia TED pt. „Przyszłość, którą budujemy – i kopiemy”. Zaprezentowano wówczas animację pomysłu, według którego samochody zjeżdżają z drogi, by zaparkować na specjalnych platformach. Te zjeżdżają pod ziemię i przemieszczają się tunelem z prędkością przekraczającą 200 km/h.

Budowa już się rozpoczęła

28 października Musk napisał na swoim profilu na Twitterze, że dotychczas zbudowano 500 stóp (ok. 150 m) tunelu. W ciągu kolejnych trzech lub czterech miesięcy długość osiągnie 2 mile (3,2 km), a w ciągu roku tunel ma połączyć Port lotniczy Los Angeles z autostradą 101.

Według wcześniejszych zapowiedzi pod miastem powstać może kiedyś ogromna, wielowarstwowa sieć tuneli, którymi będą mogły się poruszać zarówno platformy z samochodami, jak i kapsuły hyperloop. Zapowiada się obiecująco, prawda?

 

Na podstawie: wnp.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.