Jakie są korzyści z używania zwrotnych opakowań transportowych?

Opakowania zwrotne wciąż nie należą jeszcze do najczęściej używanych w transporcie i w handlu. Jednak coraz więcej przedsiębiorców zauważa niepodważalne zalety m.in. opakowań zwrotnych z polipropylenu spienionego (EPP) – dowiedz się dlaczego.

Dlaczego opakowania zwrotne to przyszłość transportu?

W odróżnieniu od tradycyjnych opakowań np. z tektury zwrotne opakowania transportowe gwarantują oszczędność. Systemów wykonanych z polipropylenu spienionego (EPP), produkowanych m.in. przez knaufautomotive.com/pl/ można używać przez wiele lat. Dzięki temu pomiędzy producentem towaru a dystrybutorem może powstać obieg zamknięty. W ten sposób procedura spedycyjna znacznie się usprawni. Co więcej, będzie miała również korzystny wpływ na budżet całego przedsiębiorstwa, gdyż umożliwi mu ograniczenie kosztów.

Opakowania zwrotne mają tę przewagę nad opakowaniami jednorazowymi, że znacznie ułatwiają proces pakowania. Jeżeli przedsiębiorca stale współpracuje z daną firmą, to znika również problem usuwania zalegających opakowań. Jest to utrudnienie, z którym zmaga się wiele dużych centrów logistycznych, magazynów i zakładów produkcyjnych. Co więcej, zwrotne opakowania z polipropylenu spienionego (EPP) dają się szybko i skutecznie przetworzyć. I są bezpieczne dla środowiska.

Co oferują opakowania z polipropylenu spienionego (EPP)?   

Jedną z głównych zalet opakowań są wyjątkowe właściwości mechaniczne. Produkt przeznaczony jest m.in. dla branży motoryzacyjnej, więc musi być odpowiednio wytrzymały, odporny na wstrząsy i ergonomiczny. W opakowaniu zwrotnym z polipropylenu spienionego (EPP) mogą być przewożone także najdelikatniejsze części. Wspomniana odporność na wstrząsy jest na tyle wysoka, że przesyłkę można położyć nawet w najbardziej narażonej na uszkodzenie części pojazdu dostawczego. Komponenty wykonane z polipropylenu spienionego (EPP) tłumią skutecznie również duże wstrząsy, nawet wywołane przez drogi szutrowe.

Wnętrze opakowania można dostosować do dowolnych rozmiarów. Dzięki temu dana firma może zamówić produkty zaprojektowane zarówno z myślą o komponentach o złożonej geometrii, jak i tych mniej skomplikowanych. W branży motoryzacyjnej równie popularne są jedne i drugie. Opakowania zwrotne ze spienionego polipropylenu (EPP) są także odporne na szkodliwe czynniki chemiczne, wilgoć, grzyb i pleśń. Umożliwia to zastosowanie nowego podejścia do magazynowania towarów, ich dystrybuowania i handlu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.