Jak wybrać klucze nasadowe do warsztatu?

Artykuł sponsorowany

Klucze nasadowe to narzędzia do zadań specjalnych – używa się ich bowiem do przykręcania i odkręcania śrub z dużą siłą. Trzeba też pamiętać, że w warsztacie samochodowym ważna jest precyzja – niektóre elementy silnika trzeba bowiem dokręcać z konkretnym, wskazanym przez producenta, momentem obrotowym. Choćby dlatego, w profesjonalnym zastosowaniu trzeba wybrać zawsze klucze nasadowe o najwyższej jakości, aby mieć pewność, że nie zawiodą i umożliwią dobre wykonanie swojej pracy. Jak wybrać klucze nasadowe do warsztatu?

Rodzaje kluczy nasadowych – które nadają się do warsztatu?

Na rynku dostępne są trzy zasadnicze rodzaje kluczy nasadowych. Są to:

  • klucze nasadowe fajkowe – najprostszy i najtańszy typ, w kształcie przypomina metalowy pręt, który zgięty jest pod kątem 90 stopni. Dłuższa część służy jako uchwyt, krótsza, wyprofilowana jest na kształt nasadki o konkretnym rozmiarze, bez możliwości zmiany.
  • wkrętak nasadowy – ten typ przypomina śrubokręt, na końcu jednak ma trzpień, na który można nakładać nasadki o różnych rozmiarach, jest narzędziem bardziej uniwersalnym od klucza fajkowego, ale jednocześnie nie gwarantuje wysokiego komfortu pracy.
  • klucz nasadowy z grzechotką – klucz ze specjalnym mechanizmem, tak zwaną grzechotką, który sprawia, że klucz nie trzeba obracać całkowicie o 360 stopni, bo można go cofać, nie odkręcając śruby, najczęściej wyposażony w uniwersalny trzpień, na który nakłada się nasadki o potrzebnych w danym momencie rozmiarach.

Z punktu widzenia profesjonalnego zastosowania, jedynym wyborem są klucze nasadowe z grzechotką. Sprzedawane są najczęściej w walizkach z kompletem nasadek, więc od razu można mieć w warsztacie gotowy zestaw kluczy nasadowych do użycia. Uniwersalny trzpień sprawia, że w razie konieczności można dokupić niezbędne nasadki i cały czas rozbudowywać swój pakiet.

Jakość kluczy nasadowych – decydująca przy zastosowaniach profesjonalnych

Klucz nasadowy to prosta konstrukcja – trudno o innowacje, czy zaskakujące rozwiązania. Najlepiej sprawdzają się konstrukcje, które od lat służą w tysiącach warsztatów na całym świecie. Przykładem może być linia kluczy nasadowych Zebra. Zostały opracowane w latach 70. XX wieku – ich konstrukcja od tamtego czasu praktycznie się nie zmieniła. Nie wymagała tego, bo klucze te oferują najwyższą wytrzymałość, wygodę, a także precyzję pracy. Bez względu na rodzaj wybranych kluczy nasadowych (z ofertą można zapoznać się pod tym linkiem: https://eshop.wurth.pl/Kategorie-produktow/Klucze-nasadowe/31116019.cyid/3111.cgid/pl/PL/PLN/) warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiednich – dzięki temu praca będzie bardziej komfortowa i efektywniejsza. Jest to szczególnie istotne w profesjonalnym warsztacie czy serwisie samochodowym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.