Nowe stawki opłat drogowych w Niemczech

Nowe stawki opłat drogowych w Niemczech

Szykują się rewolucyjne zmiany w przepisach transportowych u naszych zachodnich sąsiadów. Od 2023 roku mają obowiązywać nowe stawki opłat drogowych w Niemczech. Mają one przestać zależeć tylko od normy Euro oraz ilości osi.

Nowe stawki opłat drogowych w Niemczech zależne od emisji CO2

Niedawno wspominaliśmy o nowej taryfie opłat drogowych w Niemczech od 1 stycznia 2019. Tymczasem już szykują się kolejne. W 2023 roku niemieckie opłaty drogowe będą także zależały od emisji CO2, tj. od zużycia oleju napędowego przez dany silnik.

Ile zapłaci przewoźnik?

W planach jest wprowadzenie bardzo przejrzystego cennika – każdy przewoźnik miałby płacić 80 euro za 1 tonę CO2, jaką wyemituje jego pojazd. Obowiązującym przelicznikiem byłby oficjalny katalog emisji CO2.

Zniżka dla korzystających z paliw alternatywnych

Przewidziane są przywileje dla posiadaczy pojazdów zasilanych paliwem alternatywnym. Wszystkich korzystających z gazu ziemnego w formie płynnej (LNG) lub sprężonej (CNG) ma obowiązywać 75-procentowa zniżka. Z tego też powodu Niemcy zapowiadają wielkie inwestycje w stacje tankowania gazu płynnego.

Ograniczenie emisji CO2

Pomysł wprowadzenia nowego systemu to inicjatywa niemieckiego federalnego Ministerstwa Transportu. Nowe stawki opłat wpisałyby się w ogólnokrajową, a nawet ogólnoeuropejską walkę z emisją CO2. Celem jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla w Niemczech o dokładnie 42 procent.

Czytaj więcej o zmianach przepisów:

Nowe zasady wyprzedzania w Belgii

Nowe oznaczenia paliwa na dystrybutorach

Niemcy: Nowe opłaty drogowe od 2019 roku

Płaca minimalna w Europie w 2019 roku – AKTUALIZACJA

Dopuszczalne wymiary pojazdów w Europie

Źródło: [Media]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.