Ile zarabia spedytor w 2017 i w 2018?

Zarobki spedytora

ILE ZARABIA SPEDYTOR?

Ile zarabia spedytor jest często uzależnione  od prowizji od zleceń oraz od premii motywacyjnych. Te wypłacone są dopiero, gdy cała transakcja zostanie sfinalizowana, jest to przeważnie kilka procent, które może być liczone np. od marży.

Przyjmuje się, że średnie zarobki przedstawicieli tego zawodu wynoszą ok. 2855 złotych netto. Najwyższe pensje osób na tym stanowisku to sumy ok. 3665 złotych netto i więcej, z kolei najniższe zarobki wynoszą ok. 2230 złotych netto i mniej.

Według raportu portalu pracuj.pl najwięcej zarabiają spedytorzy pracujący na terenie województwa pomorskiego (średnio 3525 złotych netto), zachodniopomorskiego (średnio ok. 3215 złotych netto) oraz mazowieckiego (ok. 3100 złotych netto), z kolei najmniej – województwa lubelskiego (średnio 2350 złotych netto), kujawsko-pomorskiego (średnio 2225 złotych netto) oraz podkarpackiego (średnio 2155 złotych netto).

Jeżeli weźmiemy pod uwagę to, ile zarabia spedytor w poszczególnych miastach Polski, najwięcej zarabiają przedstawiciele tego zawodu z Gdyni (ok. 3800 złotych netto), Szczecina (średnio 3525 złotych netto) oraz Gdańska (średnio 3450 złotych netto).

ile zarabia spedytor

 

JAK ZOSTAĆ SPEDYTOREM?

Przedsiębiorstwa zatrudniające spedytorów, rzadko wymagają od nich najczęściej wyższego wykształcenia kierunkowego. Właściciele firm zazwyczaj wymagają dobrej znajomości przynajmniej jednego języka obcego na poziomie komunikatywnym, umiejętności pracy w stresie i pod presją czasu oraz podstawowej wiedzy o transporcie towarów. Ponadto, osoba na stanowisku spedytora musi być świadoma tego, że przepisy ciągle się zmieniają, co wiąże się z tym, że aby być na bieżąco należy nieustannie poszerzać i uaktualniać swoją wiedzę. Poza takimi umiejętnościami istotne jest również doświadczenie w takich kierunkach jak obsługa klienta, czy sprzedaż, co oczywiście nie oznacza, że bez wcześniejszych praktyk prawdopodobieństwo zatrudnienia spada do 0%.

JAKI ZAWÓD WYBRAĆ?

Procesy logistyczno – spedycyjne zachodzące we współczesnym przedsiębiorstwie są nieodłącznym atrybutem każdej firmy logistycznej. W coraz większym stopniu opłacalność działalności przedsiębiorstwa zależy od zastosowanych systemów logistycznych, w obszarze zasobów rzeczowych, ludzkich i informacyjnych.

Zawód logistyk/spedytor/specjalista ds. transportu uznawany jest obecnie za zawód przyszłości, dający gwarancję stabilnego zatrudnienia. Zgodnie z prognozami tygodnika Newsweek do 2020 roku powstanie ponad 100 tysięcy miejsc pracy w branży TSL.

Biorąc pod uwagę zawód spedytora, warto najpierw zapoznać się z wymaganiami, jakie może stawiać potencjalny pracodawca i rynek, zakresem zadań i obowiązków oraz warunkami zatrudnienia: poziomem zarobków, rodzajem proponowanej umowy i systemem szkoleń. Wybrany zawód powinien być również odpowiednio skorelowany z naszymi cechami charakteru, zainteresowaniami, uzdolnieniami, a także temperamentem.

 

 

Źródło: poradnikpracownika.pl; wynagrodzenia.pl

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.