Co wyróżnia dobrego przewoźnika?

Źródło: Adobe, 87208847

Wybór firmy transportowej pozornie nie jest trudnym zadaniem. Internet obfituje w rozmaite oferty, a w niemal każdym mieście występują konkurujący ze sobą operatorzy logistyczni. Jest jednak kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznego wyboru i tym razem nie chodzi o kwestię najbardziej oczywistą, czyli cenę.

Transport lokalny i międzynarodowy

Transport towarów w Polsce to około 2500 milionów ton rocznie, z czego 1750 milionów ton jest przewożonych transportem samochodowym. Udział przewozów tego typu co roku sukcesywnie rośnie, na szczęście rosnącemu popytowi towarzyszy stale rozwijająca się sieć połączeń drogowych. Wraz z rozwojem branży, przybywa też firm oferujących usługi przewozowe. Sytuacja jest więc bardzo korzystna dla klienta, wybór kooperantów jest szeroki, a wojna na ceny skutkuje obniżeniem kosztów usług transportowych. Jednak nie tylko kryterium cenowe powinno być brane pod uwagę podczas wyboru przewoźnika.

O ile w przypadku przesyłek lokalnych możemy się posiłkować pokaźną bazą kurierów miejskich, czy choćby taksówek to sprawa komplikuje się, jeśli nasz towar musi pojechać na drugi koniec kraju, a być może jeszcze dalej. W takim przypadku właściwym wyborem będzie firma transportowa Warszawa – Polska, czy Warszawa – kraje Europy. Dysponowanie tak szeroką ofertą usług świadczy o bogatym doświadczeniu oraz posiadaniu odpowiedniej floty samochodowej. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużych transportów całopojazdowych. Dobór samochodu o odpowiedniej przestrzeni ładunkowej pozwala zoptymalizować koszty przewozu, wpływa również korzystnie na bezpieczeństwo towarów. Z kolei klienci, którzy nie wymagają dużych pojemności, zapłacą tylko za rzeczywiście wykorzystane miejsce.

Ważna wiarygodność

Wspomniane bezpieczeństwo to nie jedyny wyznacznik rzetelnego przewoźnika. Równie ważna jest terminowość. Często nawet niewielkie opóźnienie w dostawie towaru do odbiorcy końcowego może skutkować poważnymi stratami finansowymi, a w skrajnych przypadkach nawet zniweczyć wypracowane kontrakty. Odpowiedzialna firma logistyczna przed podaniem ostatecznego czasu transportu uwzględni wszystkie ewentualne przeszkody oraz utrudnienia mogące skutkować wydłużeniem czasu realizacji. Cenna umiejętność przewidywania oraz szybkiego reagowania na przykre niespodzianki to efekt wieloletniej praktyki i zdobywanych w tym czasie doświadczeń.

Kompleksowość świadczonych usług, ugruntowana pozycja rynkowa i pozytywne opinie klientów to istotne przesłanki dobrego wyboru. Internet pozwala na szybkie i wygodne porównanie ofert, jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji warto pokusić się o kontakt osobisty lub rozmowę telefoniczną. Pozwoli to oszacować poziom komunikatywności oraz sprawdzić, w jakim stopniu oferent jest w stanie wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta. Właściwa jakość, wysoki poziom obsługi, wreszcie wspomniana terminowość i bezpieczeństwo to cechy najważniejsze. Oczywiście ważne jest, aby w parze z nimi podążała rozsądna kalkulacja cenowa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.