Ważne zmiany w systemie SENT

Ważne zmiany w systemie SENT

Uwaga przewoźnicy! Od 19 kwietnia obowiązują ważne zmiany w systemie SENT.

Co to jest SENT?

System SENT ma na celu zapewnienie skutecznej kontroli transportowanych towarów wrażliwych, ograniczając wszelkie nielegalne operacje. Wymusza on na przewoźniku stosowanie urządzeń monitorujących, które będą w stanie przekazywać dane geolokalizacyjne. Więcej o systemie poczytasz tutaj.

Dodatkowe pole w formularzu

Ministerstwo Finansów poinformowało że w związku z wejściem w życie od 19 kwietnia 2019 r. przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z 11 lutego 2019 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dodatkowych danych podlegających wskazaniu w zgłoszeniu przewozu towarów (Dz. U. poz. 301), w formularzach zgłoszeń przewozu towarów zostało wprowadzone dodatkowe pole: Kod odpadu.

Pole to jest obowiązkowe od 19 kwietnia 2019 r. w przypadku przewozu towarów będących odpadem w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2018 r. poz. 992, z poźn. zm).

To nie wszystkie zmiany…

Poza tym poinformowano, że w Specyfikacji Technicznej Komunikatów SENT2 zostały wprowadzone zmiany związane z polem Masa brutto lub objętość towaru, opublikowane w aktualności z 27 listopada 2018 r.

Pobierz aktualną specyfikację

Na stronie https://puesc.gov.pl/e-przewoz w zakładce Katalog e-Usług > e-Przewóz  MF publikuje aktualną Specyfikację Techniczną Komunikatów Systemu SENT 2 (wersja 20190228).zip, która obejmuje powyższe zmiany.

Na podstawie: koben.pl

Czytaj więcej o SENT:

SENT – obowiązek geolokalizacji środka transportu

SENT – towary pod specjalnym nadzorem

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.