Transport morski wciąż niezastąpioną formą eksportu i importu

Fracht morski to najbezpieczniejsza forma transportu towarów, dzięki której tysiące paczek i kontenerów dostarczanych jest na całym świecie. Morski transport międzynarodowy stał się zatem globalną działalnością, do której niezbędne są wyspecjalizowane statki. Sprawdźmy, co można w ten sposób przewieźć i jak zlecić usługę spedycji morskiej.

Możliwości przewozu towarowego drogą morską

Wiele branż wraz z rozwojem e-commerce odczuło wzrost sprzedaży zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Tym samym rynek przewozów w transporcie morskim, kolejowym, drogowym i lotniczym również zanotował dynamiczny rozwój. Transport do wielu krajów, w tym także transport morski do USA może być realizowany w zakresie przewozu kontenerów standardowych typu 20’DV, 40’DV, 40’HQ; kontenerów specjalistycznych m.in. typu FLAT RACK, OPEN TOP; artykułów spożywczych w kontenerach chłodniczych typu REEFER oraz niezwykle popularnego transportu drobnicowego LCL. Największe firmy oferujące tego typu usługę współpracują z armatorami morskimi na całym świecie, realizując zlecenia poprzez najpopularniejsze porty znajdujące się w Gdańsku, Gdyni, Hamburgu, Antwerpii czy Rotterdamie.

Wieloletnia współpraca z agentami sprawia, że firmy zajmujące się spedycją narodową, takie jak mySPED, dają możliwość przewozu ładunku do USA zgodnie z międzynarodowymi regułami handlu, które ściśle i precyzyjnie określone są przez Incoterms, EXW oraz CIF. Przepisy wskazują wszelkie reguły dotyczące np. podziału kosztów celnych i transportowych, ubezpieczenia towaru czy organizacji przewozu do portu przeznaczenia. Bardzo ważnym aspektem jest również poprawne spakowanie paczki, która niejednokrotnie przemierzyć ma tysiące kilometrów. Większość spedytorów posiada szczegółowe wytyczne regulujące obowiązki zlecającego względem zabezpieczenia paczki. Z pewnością warto zadbać o solidne opakowanie, które chronić będzie nie tylko przed uszkodzeniem, ale również wilgocią.

Gdzie zlecić fracht morski?

Popularny obecnie transport morski z Chin zarówno w zakresie eksportu, jak i importu przede wszystkim powinien być realizowany za pośrednictwem rzetelnej firmy, posiadającej wieloletnie doświadczenie i współpracującej z największymi armatorami morskimi. Doskonałym przykładem takiej firmy będzie wspomniany wcześniej mySPED. Na stronie spedytora można złożyć zamówienie na wycenę. Jest ona przygotowywana indywidualnie w oparciu o dane przekazane przez klienta. Im więcej szczegółów zostanie zawartych, tym oferta będzie pełniejsza i dokładniejsza. Standardowymi parametrami, jakie interesują spedytora, jest port załadunku i rozładunku, typ ładunku, jego waga oraz rzetelny opis zawartości przesyłki. Jeśli jest taka możliwość, dobrze jest skorzystać z kontaktu telefonicznego i doradztwa firmy organizującej transport morski. Z pewnością warto skorzystać z frachtu morskiego, gdyż jest to niezwykle ekonomiczne i bezpieczne rozwiązanie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.