Jak wysłać pieniądze do Anglii?

Masz potrzebę przesłania funtów do Anglii? Możesz to zrobić po prostu ze swojego konta złotówkowego w banku, ale koszty przewalutowania i przesyłki mogą cię niemile zaskoczyć. Warto więc poszukać rozwiązania, które jest szybkie i przede wszystkim tanie. Takie oferują kantory internetowe.

Przesyłając pieniądze ze swojego banku za granicę musimy się przygotować na spore opłaty. Przede wszystkim, kiedy chcemy przelać walutę, a wybieramy nasze konto złotówkowe – możemy spodziewać się przewalutowania kwoty po kursie bankowym, czyli najwyższym na rynku. Dodatkowo opłata za transfer środków na konto w banku angielskim może być wysoka.

Bardzo korzystnym rozwiązaniem jest skorzystanie z kantorów internetowych, np. Walutomat.pl. W takim serwisie przede wszystkim wymienimy tanio walutę. W Walutomat.pl kursy ustalają sami użytkownicy, a serwis tylko pośredniczy w wymianach. Dzięki temu kursy tutaj są bardzo atrakcyjne. Nie ma kantorowego spreadu, a pobierana jest tylko niewielka prowizja od transakcji (0,2%). Co ważne, wymienioną walutę możemy z naszego wirtualnego portfela przesłać od razu na konto zagraniczne, także do Anglii. Za taki przelew funtów z Walutomat.pl zapłacimy tylko 9 zł (tryb SHA). Jeśli zdecydujemy się na przelew przyspieszony lub w trybie OUR w serwisie Walutomat.pl także możemy zrobić to w bardzo korzystnych cenach. Ze strony https://www.walutomat.pl/przelewy-zagraniczne/ dowiesz się więcej o przelewach zagranicznych.

Jak zrealizować taki tani przelew? Najpierw należy zarejestrować się do platformy wymiany walut, uzupełnić swoje dane osobowe i zasilić konto złotówkowe. Następnie można już wymieniać PLN na GBP po aktualnie najlepszych kursach, oferowanych przez innych użytkowników serwisu Walutomat.pl. Jeśli chcemy wymienić po konkretnym, swoim kursie, należy go ustalić i poczekać na dopasowane oferty. Wymienione GBP trafią bezpośrednio do naszego wirtualnego portfela, z którego można zrobić przelew na konto zagraniczne. Do końca lipca 2018 roku w Walutomat.pl pierwszy przelew zagraniczny można wykonywać za darmo w ramach promocji.

Aby wysłać pieniądze do Anglii warto więc skorzystać z usług kantorów internetowych, gdyż większość z nich oferuje nie tylko tanią wymianę walut, ale również możliwość przelewów zagranicznych.
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.