Jak wybrać odpowiednią spedycję do prowadzenia twojego auta

123rf

Mając małą firmę transportową, powiedzmy kilka zestawów, można samemu szukać zleceń, ale zazwyczaj prościej jest związać się z jakąś większą spedycją lub nawet kilkoma. Wtedy to oni muszą zorganizować klienta, a my tylko realizujemy usługę transportową. Jednak przy wyborze spedycji do prowadzenia własnych aut, można się nieźle wkopać, dlatego wybierając spedycję do współpracy warto zwrócić uwagę na 7 rzeczy..

Wypłacalność

To jest oczywiście kwestia podstawowa, jak wiadomo firmy nie upadają z braku pieniędzy tylko z braku płynności finansowej. Nikt nie chce wykonać usługi a potem nie otrzymać załapały.  Żeby uniknąć takich przypadków sprawdzamy firmę w wywiadowni gospodarczej.

Opinie

Zawsze warto sprawdzić opinie o konkretnej firmie, Internet znacząco to ułatwia. Można sprawdzić opinie o firmie na jednej z giełd transportowych, na „google my business” czy też na jednym z forów internetowych na stronie lub facebooku. Oczywiście, można też pogadać z kolegami na parkingu.

Rozmiar ma znaczenie

Wybieramy firmę o ugruntowanej pozycji, taką która nie powstała wczoraj. Pod względem wielkości najlepiej wybrać firmę średnią lub dużą. Takie firmy mają odpowiednie zasoby, wypracowane procedury, doświadczonych pracowników oraz klientów.

Nagrody i certyfikaty

Warto je sprawdzić, bo świadczą o dynamicznym rozwoju oraz spełnieniu ściśle określonych kryteriów. Na przykład ISO albo pozwolenie Aeo – w pierwszym firmę sprawdza zewnętrzny audytor, a w drugim urząd celny.

Ubezpieczenia

Ubezpieczenie jest kluczowe w sytuacji gdy coś pójdzie nie tak, a takie sytuacje zdążają się często – uszkodzenie towaru, kradzież czy dzwon. Warto sprawdzić do jakiej kwoty firma jest ubezpieczona.

Partnerskie podejście

Wbrew pozorom ważne jest jak Cię traktują. Czy negocjują z tobą z pozycji siły? Czy liczy się dla nich tylko niska cena i w korytarzu czeka już kolejnych 50 chętnych. Przykładowo,  w transporcie płatność po 40 dniach nie jest niczym nowym, ale jeżeli firma odgórnie ustala termin płatności na np. 120 to wiedz, że coś się dzieje.

Czy da się z kimś normalnie porozmawiać.

To może wydawać się banalne, ale jest to bardzo ważne. Czy z firmą jest dobry kontakt? Czy można porozmawiać jak człowiek z człowiekiem? Czy jak wystąpią jakieś problemy, to pracownicy tej spedycji będą do twojej dyspozycji i będą  starali się pomóc? Czy odbiorą telefon jak będzie 16:05?

Podsumowując, od tego kogo wybierzesz do prowadzenia swoich aut wiele zależy – zarobki, jakość współpracy i ilość nerwów. Warto więc podjąć dobrą, przemyślaną decyzję i współpracować tylko z rzetelnymi firmami.

2 Komentarze

  1. majac kilka aut najlepiej zatrudnic w miare ogarnietego spedytora, ktory bedzie dzialal na TRansie i Timocom. kazda spedycja, duza czy mala, z certyfikatami czy bez i tak patrzy tylko na swoj interes.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.