Jak płyn do czyszczenia felg pomoże w pielęgnacji kół?

Koła to bardzo ważny element naszego samochodu. Nie tylko pod względem konstrukcyjnym, ale także wizualnym. Pomogą nam w tym profesjonalne kosmetyki samochodowe.

Czym są profesjonalne kosmetyki samochodowe?

O auto dbamy na wiele rozmaitych sposobów. Nie chodzi wyłącznie o ekonomiczną jazdę, czy regularne przeglądy techniczne i wymianę zużytych podzespołów. Równie istotne jest także stosowanie środków chroniących karoserię czy elementy ze stali i chromu. Tego typu produkty oferują sklepy zajmujące się auto detailingiem. Prowadzą one sprzedaż stacjonarną lub internetową. Dzięki temu bez wychodzenia z domu możemy zapoznać się z ich asortymentem i porównać właściwości interesujących nas preparatów. Profesjonalne kosmetyki samochodowe są w pełni bezpieczne dla naszego auta, dzięki czemu możemy przywrócić mu dawny blask.

Jak czyścić felgi?

Czyszczenie felg nie polega na myciu ich mieszanką wody i szamponu. Owszem, tego rodzaju zabieg pozwoli pozbyć się luźnych zabrudzeń. Jednak każdy z nas widział na nich charakterystyczne czarne plamki. To drobiny klocków hamulcowych, które osiadły na powierzchni felg. Takiego rodzaju zabrudzenie jest trudne do usunięcia bez profesjonalnego preparatu. Zawarte w nim specjalne składniki rozpuszczają drobiny klocków hamulcowych i przywracają felgom dawny blask.

Płyn do czyszczenia felg – co wybrać?

Producenci oferują rozmaite profesjonalne kosmetyki samochodowe. Jednym z nich jest płyn do czyszczenia felg.  Jest to skuteczny preparat, który przywiera na dłużej do brudu, by lepiej go rozpuścić. Dzięki temu jest w stanie usunąć nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Płyny najczęściej posiadają wbudowany atomizer, dzięki czemu ich aplikacja jest wygodna i łatwa. Płyn do czyszczenia felg znajdziesz chociażby pod tym adresem https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Elementy-zewnetrzne_Opony-i-felgi_Plyny-do-mycia-felg-427.html. Preparat tworzy na feldze warstwę ochronną, dzięki czemu jej ponowne czyszczenie nie będzie już tak trudne. Aplikacja płynu jest bardzo prosta. Po uprzednim oczyszczeniu felgi wodą, spryskujemy równomiernie felgę i odczekujemy ok. 30 sekund. Następnie spłukujemy ją z pomocą silnego strumienia wody. Innym rozwiązaniem będzie specjalistyczny żel, który nakładamy za pomocą zwilżonego pędzla. Formuła tego produktu jest bardzo wydajna i sprawdzi się także przy usuwaniu rdzy lotnej z felg i lakieru. Zasady aplikacji są takie, jak w przypadku płynu do czyszczenia felg.

Pasta polerska do chromu – kiedy ją stosować?

Kolejnym przydatnym preparatem jest pasta polerska do chromu. Chrom na elementach naszego auta to powłoka nadająca im lustrzany blask. Jej grubość jest niewielka, ale dodaje efektów wizualnych. Jeśli więc zależy ci, by chromowane elementy wciąż lśniły, to powinieneś zdecydować się na profesjonalne kosmetyki. Mleczko do czyszczenia i polerowania eliminuje rdzę, patynę, czy śniedź.  Polecane jest do odnowy i zabezpieczenia nie tylko chromu, ale także aluminium, mosiądzu czy stali nierdzewnej. Można je używać do polerowania ręcznego i maszynowego. Natomiast pasta polerska do chromu służy do czyszczenia i polerowania elementów aluminiowych i stalowych. Znajdziesz ją pod tym linkiem https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Elementy-zewnetrzne_Do-chromu-i-stali-438.html. Pasta przywraca blask i połysk, a dzięki miro-ściernym cząsteczkom poleruje powierzchnię nie pozostawiając zarysowań.

Szczotka do felg i opon – praktyczny przyrząd Jeśli zastanawiamy się, jak jeszcze zwiększyć efektywność naszych prac, powinniśmy zaopatrzyć się w szczotkę do felg. Ergonomiczny uchwyt w połączeniu ze spiralnym kształtem sprawią, że bez problemu dotrzemy do trudno dostępnych miejsc na naszych felgach. Twarde włosie takiej szczotki jest odporne na stosowane środki chemiczne, dzięki czemu możemy jej używać niezależnie od tego, jak silnymi kosmetykami dysponujemy. Warto dodać, że tego rodzaju przyrządy są w pełni bezpieczne dla naszych felg, a także opon. Wszystko dzięki temu, że przylega do ścianki bocznej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.