Jak działa i na czym polega Pall-Ex

pallex

Po trzech latach międzynarodowy operator rynku dystrybucji ładunków paletowych Pall-Ex ponownie wkracza na polski rynek. Sieć budowana jest w systemie franczyzowym i dotychczas swoim zasięgiem objęła Wielką Brytanię, Francję, Włochy, Beneluks, Hiszpanię, Portugalię, Rumunię, Bułgarię, a od tego roku będzie też obecna w Polsce.

Jak działa Pallex

W przeciwieństwie do tradycyjnego modelu, Pall-Ex nie buduje własnej sieci oddziałów, tylko działa w systemie Hub and Spoke, współtworząc sieć krajową z firmami branży TSL spełniającymi określone wymagania. Model polega na wybraniu magazynu centralnego w strategicznej lokalizacji i pozyskaniu partnerów biznesowych, których Pall-Ex nazywa Członkami Regionalnymi. Członkowie Regionalni odpowiedzialni są za nadawanie przesyłek oraz lokalną dystrybucję, a każdy z nich dysponuje przestrzenią przeładunkową oraz flotą własną lub podwykonawców.

jak działa pallex mapa

Jak wygląda dystrybucja w systemie Hub and Spoke w praktyce?

Na czym zarabiają Członkowie Regionalni?

Członek Regionalny oferuje serwis drobnicowy swoim Klientom, zarabiając na marży znając w pełni wszystkie swoje koszty które w całej sieci są stałe. Stawki uzależnione są od wielkości i ilości palet w przesyłce, a dodatkowe serwisy oferowane przez Pallex dają Członkom Regionalnym możliwość indywidualnego podejścia do tworzenia ofert wg specyfikacji i wymagań ich Klientów.

Co ważne, Członek Regionalny jeździ tylko po swoim terenie, ale usługi świadczy i ma dostęp do klientów na terenie całego kraju i Europy, a to tylko niektóre z korzyści członkostwa. Jednym słowem, lokalny biznes z europejskim zasięgiem.

Przesyłki rozwożone dla innych Członków Regionalnych na podległym terenie stanowią dodatkowe źródło przychodu i pozwalają optymalizować koszty związane z prowadzeniem aut.

Ile kosztuje dołączenie do sieci Pall-Ex?

Pall-Ex pobiera opłatę franczyzową za przystąpienie do sieci (Joining Fee)  oraz opłatę miesięczna (Monthly Fee) – powiedziałby ktoś, że to dużo, ale jak się zapiszemy, na przykład, na siłownię to też się płaci miesięczny abonament za możliwość korzystania ze sprzętu, ale oczwiście potencjalne zyski przekraczają ten koszt.

Więcej informacji jak dołączyć si sieci Pall-Ex znajdziecie na stronie www.pallex.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.