Pall-Ex ponownie w Polsce

pallex

Międzynarodowa marka – Pall-Ex – ponownie buduje sieć dystrybucji ładunków paletowych w Polsce. Po weryfikacji doświadczeń z 2014 roku, strategia rozwoju została zmodyfikowana i dostosowana do polskich warunków, dzięki czemu jeszcze w tym roku Pall-Ex wznowi działalność na terenie naszego kraju.

 

Pall-Ex to międzynarodowy operator rynku dystrybucji ładunków paletowych o rocznym ruchu na poziomie 4 milionów palet. Europejska sieć budowana jest w systemie franczyzowym na zasadzie udzielania licencji na wyłączność (masterfranczyza) wiodącej firmie TSL w danym kraju. Dotychczasowy sukces w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, krajach Beneluksu, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii i Bułgarii potwierdza słuszność obranej strategii, czego naturalną konsekwencją jest wprowadzenie go w Polsce i w kolejnych krajach europejskich.

 

Wchodząc na rynek polski, masterfranczyzę uzyskała nowo powstała spółka Pallex 24 Sp. z o.o., której udziałowcami są:

Axell Logistics Sp. z o.o. – należąca do holenderskiej spółki Axell Group z ponad 85-letnim doświadczeniem na rynku TSL. Grupa zatrudnia 3 000 pracowników, dysponuje 130 000 m2 powierzchni magazynowej w Holandii i w Polsce.

PKS Gdańsk-Oliwa SA – spółka o kapitale polskim, ponad 50-letnim doświadczeniu w branży TSL, siecią oddziałów w Polsce i za granicą oraz z ponad 140 000 zrealizowanych zleceń w 2016 roku.

Pall-Ex International LTD – brytyjska spółka z 20-letnim doświadczeniem, flotą ponad 7 500 pojazdów oraz ponad 400 Członkami Regionalnymi w Europie.

 

Celem Pallex 24 Sp. z o.o. jest zbudowanie innowacyjnej sieci dystrybucji ładunków paletowych w Polsce we współpracy z niezależnymi, rzetelnymi przedsiębiorcami lokalnych rynków branży TSL spełniającymi określone kryteria na zasadzie udzielania licencji. Współpraca z Pall-Ex daje wiele korzyści oraz umożliwia lokalnym firmom dostęp do europejskiego rynku działając w ramach międzynarodowej i rozpoznawalnej marki.

 

Rozmowy rekrutacyjne Członków Regionalnych są zaawansowane, a start sieci planowany jest jeszcze w tym roku.  Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.pallex.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.