Czy używane wózki widłowe są opłacalne?

Używane wózki widłowe to doskonały pomysł dla wszystkich przedsiębiorstw, które nie chcą przeznaczać zbyt dużych środków finansowych na zakup floty tego rodzaju pojazdów. Aby zakup używanych wózków widłowych zakończył się sukcesem, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Czytaj dalej i sprawdź, jak zakupić flotę używanych wózków widłowych, które posłużą wiele lat.

Wózki widłowe są podstawowymi maszynami, wykorzystywanymi w logistyce magazynowej. Wózki widłowe służą pomocą w niemal każdym magazynie, centrum logistycznym, czy fabryce na całym świecie. Niestety, ceny nowych wózków widłowych bezpośrednio od producentów, może być nieosiągalny dla wielu firm. W związku z tym, dobrą alternatywą może okazać się używany wózek widłowy, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą zaoszczędzić naprawdę sporą ilość gotówki.

Używane wózki widłowe – jak nie dać się nabić w butelkę?

Używane wózki widłowe to doskonały pomysł dla każdego przedsiębiorstwa, które nie chce przeznaczać zbyt dużych środków finansowych, aby nabyć flotę pojazdów niezbędnych do magazynowania i bliskiego transportu różnego rodzaju towarów.

Używane wózki widłowe są alternatywą dla nowych pojazdów, choć zbyt pochopne podejście do procesu nabycia floty, może okazać się pułapką. Pierwszym aspektem, na który należy zwracać uwagę w trakcie analizy obecnych na rynku ofert, jest cena używanych jezdniowych wózków podnośnikowych. Jeśli wydaje się zbyt niska wobec pozostałych pojazdów dostępnych na rynku, nie warto od razu podpisywać oferty kupna maszyn.

Zbyt tanie wózki widłowe mogą być tak naprawdę strzałem w kolano dla przedsiębiorców, poszukujących maszyn, które będą sprawnie działać w czasie pracy w firmie. Najczęściej za niską kwotą, kryje się konieczność wykonania wielu nieopłacalnych napraw lub co najmniej wysokie prawdopodobieństwo awarii w przyszłości.

Jeśli nie jesteś ekspertem od wózków widłowych, powinieneś zasięgnąć porady eksperta przed każdym zakupem używanych wózków widłowych. W czasie zakupu floty, należy minimalizować ryzyko nabycia pojazdów, które spędzą więcej czasu w serwisie niż w pracy.

Liczba motogodzin a dobry i używany wózek widłowy

Używane wózki widłowe, o ile mają się sprawdzić w przedsiębiorstwie, muszą zostać zakupione z rozwagą. Dobrym parametrem, który wskazuje na stan, w jakim znajduje się konkretny pojazd są motogodzin. Jest to nic innego jak łączną liczba godzin, które w swojej historii przepracował wózek widłowy. Na tej podstawie można oszacować, czy mamy do czynienia z wysłużonym pojazdem, czy wózkiem widłowym, który z powodzeniem sprawdzi się w Twoim przedsiębiorstwie.

2 Komentarze

  1. Z własnego doświadczenia najbardziej polecam wózki marki Toyota i Linde. Toyota ostatecznie wydaje się rozwiązaniem bardziej ekonomicznym, natomiast Linde to najwyższa półka jakości wózków widłowych o wysokich walorach estetycznych samej maszyny. Nawet w przypadku używanych wózków tych marek ich zakup może być bardzo sensownym rozwiązaniem o ile ich poprzedni właściciel, lub właściciele, dbali o te urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.