W jaki sposób wybrać najlepszy system monitoringu GPS?

System monitoringu GPS staje się coraz bardziej popularny każdego dnia. Urządzenie śledzące tego typu może pomóc w poprawie bezpieczeństwa osobistego lub wydajności biznesowej. Istnieje wiele sposobów wykorzystania trackerów, przy czym sprzęt powinien być dobrany do każdego indywidualnego celu i sytuacji. Jeśli rozważasz zakup urządzenia śledzącego GPS do użytku osobistego lub biznesowego, zalecamy zapoznanie się z poniższymi wskazówkami.

Urządzenie śledzące GPS powinno być widoczne czy ukryte?

Jedną z najważniejszych rzeczy jest podjęcie decyzji, czy chcesz, aby inni wiedzieli, że zdecydowałeś się na instalację systemu GPS, czy nie. Niektórzy ludzi korzystają z urządzeń śledzących, które można ukryć w pojazdach lub innych środkach transportu, aby dzieci lub pracownicy nie wiedzieli o obecności takiego urządzenia.

Ukryte lokalizatory GPS powinny mieć wydłużoną żywotność baterii lub muszą być podłączone do zewnętrznego źródła zasilania, aby zapewnić stabilną pracę bez przerw i mniejszą potrzebę konserwacji. Do szybkiego montażu można wybrać modele wyposażone w magnes, co pozwala w mgnieniu oka zamontować urządzenie tam, gdzie nikt się nie spodziewa. Przy czym ten wariant będzie kosztować więcej niż standardowe urządzenia śledzące.

Warto też zastanowić się nad kwestią transparentności. Zarówno w przypadku używania tej technologii prywatnie, jak i w pracy, lepiej jest zawczasu wiedzieć, że korzysta się z pojazdu z zainstalowaną funkcją monitoringu. Lepiej jest więc nie ukrywać tego faktu, a przedyskutować go z pracownikami, czy członkami rodziny.

Wybierz lokalizator dostosowany do potrzeb

Jak można się spodziewać, każde urządzenie śledzące GPS ma inne funkcje. Oczywiście najtańsze warianty będą miały mniej funkcji i odwrotnie. Przed zakupem należy dokładnie przestudiować możliwości urządzenia, ponieważ później może się okazać, że brakuje niektórych ważnych i przydatnych konfiguracji

Źródło: https://www.verizonconnect.com/pl/

Warto ustalić, jak często urządzenie śledzące GPS ma zgłaszać lokalizację pojazdu. Może bowiem generować raporty w odstępach czasu od kilku godzin lub minut do natychmiastowych aktualizacji w czasie rzeczywistym. Pakiety danych lokalizacyjnych mogą być wysyłane zgodnie z ustawionym okresem czasu lub reagować na kąt nachylenia urządzenia. Zwykle szybkość i częstotliwość raportowania mają bezpośredni wpływ na cenę urządzenia, lepszą jakość i wydajność.

Ważne jest również środowisko, w którym będzie używany lokalizator GPS. Istnieją bowiem warianty standardowe i wodoodporne (sic!).

Znaczenie jakości trackera GPS

Budżetowe lokalizatory GPS są wykonane z tanich komponentów elektrycznych, mają słabszy odbiór sygnału, mniej dokładne współrzędne, mogą działać niestabilnie, wymagają okresowego restartu lub nawet resetowania. Takie urządzenia mają ograniczone funkcje i nie powinny być używane do jakichkolwiek celów.

Podsumowanie

Jeśli uda nam się wybrać optymalny system monitoringu GPS z zaimplementowanym najnowszym oprogramowaniem, to możemy być pewni co do jego skuteczności. Warto więc poświęcić czas na wybór tego właściwego.

4 Komentarze

  1. System monitoringu GPS jest narzędziem niezbędnym, jeśli ktoś ma firmę transportową lub logistyczną. Według mnie bez tego się nie obejdzie. Bardzo merytoryczny wpis, dobre rady. Na pewno wcielę je w życie.

  2. Dzień dobry. GPS w niektórych sytuacjach faktycznie bywa przydatny. Rozmawiałem kiedyś z właścicielem dość niewielkiej firmy transportowej, który dzięki tym systemom zauważył, że jego pracownik podczas transportu wykorzystuje samochód do prywatnych celów. Kierowca w czasie przewozu potrafił zwiedzać okoliczne miejscowości, wpadać na zakupy itp. Tak że właściciele, którzy obawiają się takich sytuacji, mogą zamontować GPS ;P

    Pozdrawiam,
    Firma ARES transport-uslugi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.