Przeprowadzki międzynarodowe np. do Niemiec – przydatne informacje

Niemcy to kraj, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród Polaków szukających pracy za granicą. Stąd od wielu lat coraz większa liczba osób podejmuje decyzję o wyjeździe z kraju i przeprowadzce za zachodnią granicę. Niestety przeprowadzka, szczególnie w sytuacji, w której przeprowadzamy się do innego kraju, nie należy do najłatwiejszych i może stanowić duże wyzwanie logistyczne. Dowiedz się, w jaki sposób przygotować się do przeprowadzki do Niemiec.

Przeprowadzka do Niemiec – jakie dokumenty zabrać?

Przeprowadzka do każdego kraju wymaga od nas dopełnienia kilku istotnych formalności, bez których wyjazd i rozpoczęcie pracy nie będą możliwe. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku przeprowadzki do Niemiec. Przede wszystkim przed wyjazdem musimy upewnić się, że posiadamy odpowiednią dokumentację. Są to przede wszystkim: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, dyplom ukończenia studiów, a także akt urodzenia i zaświadczenie o niekaralności przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego.

Bardzo ważne, aby przed wyjazdem sprawdzić ważność paszportu, dowodu osobistego i prawa jazdy oraz wykonać ich kserokopie. 

Przeprowadzka do innego kraju – o tym nie możesz zapomnieć

Przeprowadzając się do Niemiec, musisz pamiętać o uzyskaniu zgody na pobyt na terenie Niemiec. Jest to konieczne w przypadku, w którym zamierzasz pozostać tam na okres dłuższy niż 3 miesiące. Aby tego dokonać, należy zgłosić się do odpowiedniego biura meldunkowego w Niemczech wraz z wypełnionym formularzem meldunkowym, ważnym dokumentem tożsamości oraz umową potwierdzającą kupno lub najem lokalu. Zameldowania powinniśmy dokonać w ciągu 7 dni od przyjazdu.

Przeprowadzając się do Niemiec, warto zadbać o wyrobienie karty EKUZ (Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego). Posiadanie jej jest bardzo ważne, gdyż upoważnia ona do skorzystania z publicznej opieki zdrowotnej w krajach Unii Europejskiej. 

Przeprowadzając się za granicę, warto pamiętać o rozwiązaniu obowiązujących nas umów, jak wynajem mieszkania, opłaty za prąd, telefon czy internet. Warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z warunkami umowy, aby uniknąć kar za jej rozwiązanie, jeśli takie istnieją.

Przeprowadzka międzynarodowa – transport przedmiotów

Przeprowadzka za granicę to nie tylko załatwianie wszelkich formalnych spraw, ale również zapewnienie swojemu dobytkowi odpowiedniego transportu. Jeśli przeprowadzamy się do Niemiec na stałe, większość naszych przedmiotów zabierzemy ze sobą. Ich liczba może wzrosnąć jeszcze bardziej, jeśli przeprowadzamy się całą rodziną. 

Dla wielu osób przetransportowanie swoich rzeczy może być stresującym przedsięwzięciem. W końcu w jaki sposób przewieźć meble, sprzęt RTV czy inne cenne dla nas przedmioty, które w trakcie wielogodzinnego transportu bardzo łatwo mogą ulec uszkodzeniu? Aby zaoszczędzić sobie zmartwień i mieć pewność, że nasz dobytek zostanie we właściwy sposób zabezpieczony, a następnie przetransportowany do naszego lokum, warto wybrać firmę o dużym doświadczeniu, jak Fortis Przeprowadzki. Korzystając z ich usług, możesz liczyć na obsługę na najwyższym poziomie. Firma dysponuje wykwalifikowanymi i doświadczonymi pracownikami, a także nowoczesną flotą transportową. Wszystkie pojazdy Fortis Przeprowadzki są regularnie serwisowane, dzięki czemu bez przeszkód pokonają dalekie odległości. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie https://fortis-przeprowadzki.pl/przeprowadzki/miedzynarodowe.

2 Komentarze

  1. Bardzo ciekawy wpis. Ja przenosiłam swoją firmę za granicę Polski i skorzystałam z międzynarodowego transportu kolejowego i uważam, że była to bardzo dobra decyzja. Przedmiotów do przewiezienia było naprawdę sporo, ale wszystko poszło sprawnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.