Transport i logistyka – jak zwiększyć swoje szanse na pracę w branży

logistics service man writing documents on clipboard in warehouse

Współczesny handel rządzi się skomplikowanymi systemami logistycznymi. Nic więc dziwnego, że specjaliści od transportu i logistyki, to obecnie jedni z najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku. Dlaczego warto pracować w logistyce? Jak można zdobyć wykształcenie w tym zawodzie? O tym przeczytacie w naszym artykule.

Dlaczego warto pracować w transporcie?

Logistyk to niezwykle przyszłościowy zawód. Wszystko dlatego, że sprzedaż opiera się w dużej mierze na transporcie. Specjalistów z tej dziedziny ciągle brakuje, dlatego oferty pracy dostępne na rynku są coraz atrakcyjniejsze. Tym samym, osoby, które zdecydują się podjąć pracę, mogą liczyć zarówno na stabilne warunki zatrudnienia, jak i wysokie zarobki. Warto przy tym zaznaczyć, że wraz ze wzrostem posiadanego doświadczenia i zdobytych umiejętności, rośnie wysokość pensji, na którą można liczyć. Praca w transporcie i logistyce jest ciekawa i rozwijająca. Posada w renomowanej firmie, najczęściej wiąże się z ofertą licznych szkoleń, wyjazdów integracyjnych oraz dodatkowych benefitów pracowniczych, takich, jak np. ubezpieczenie na życie, karta sportowa, zniżki na wydarzenia kulturalne.

Obierz kierunek na logistykę

Żeby zostać logistykiem, wystarczy ukończyć roczny kierunek transport i logistyka w Żaku: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/transport-i-logistyka. Nauka odbywa się w trybie zaocznym, dzięki czemu jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy mają pracę, a chcą się przekwalifikować. W trakcie nauki, wszyscy chętni poznają zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty zawodu logistyka. Dowiedzą się szczegółowych informacji na temat wybranych środków transportu i gospodarki magazynowej i zaznajomią z najważniejszymi kwestiami z dziedziny logistyki produkcji. Zajęcia praktyczne pozwolą im zdobyć wiedzę potrzebną do organizowania całego procesu transportu i spedycji, zarządzania magazynem oraz tworzenia kompleksowej dokumentacji transportowej i logistycznej. Kompleksowa wiedza zdobyta w Żaku pozwoli szybko odnaleźć się w każdej firmie, która działa w branży logistycznej i efektywnie wykonywać swoje obowiązki.

Logistyk – gdzie znajdzie pracę?

Absolwenci kierunku transport i logistyka, nie powinni narzekać na brak ofert pracy. Mogą zacząć szukanie zatrudnienia od firm transportowych i spedycyjnych, a także przedsiębiorstw z branży kurierskiej i logistycznej. Zdobyta podczas nauki wiedza logistyczna, umożliwi absolwentom pracę także w przedsiębiorstwach produkcyjnych, na kolei i w terminalach lotniczych. Żeby jeszcze bardziej zwiększyć swoje szanse na rynku pracy i stać się bardziej pożądanym pracownikiem, warto ukończyć inny, pokrewny kierunek, który przyda się w wypełnianiu codziennych obowiązków. Mowa np. technik BHP i technik administracji. Przepisy prawa, co jakiś czas ulegają zmianie, dlatego pracownicy branży transportowej, powinni systematycznie brać udział w dodatkowych szkoleniach i kursach organizowanych przez pracodawcę, by być na bieżąco ze wszystkimi ważnymi zagadnieniami.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.