Spedycja międzynarodowa – kompleksowe usługi transportowe

fot. materiały prasowe

Dynamiczny rozwój gospodarczy nie byłby możliwy bez prężnego i solidnego transportu drogowego – zarówno krajowego, jak i międzynarodowego. Na rynku spedycyjnym działa wiele firm. Czym kierować się przy wyborze dostawcy naszego towaru, tak aby znalazł się u adresata we właściwym czasie, w nienaruszonym stanie i w pełni legalnie? Warto wziąć pod uwagę kluczowe elementy oferty firmy spedycyjnej – to m.in.: zakres proponowanych usług, doświadczenie, współpraca z różnymi podmiotami i opinie klientów.

Spedycja, czyli efektywny proces translokacji towaru

Spedycja, szczególnie międzynarodowa, jest mniej lub bardziej skomplikowanym procesem, w ramach którego muszą być wykonane różne czynności, tak aby finalnie zrealizować zlecenie, czyli dostarczyć określony ładunek z miejsca na miejsce. Doświadczona firma spedycyjna jest w stanie zorganizować transport niemal każdego (legalnego) ładunku. Tak jest np. w przypadku znanej polskiej firmy transportowej – TSL Nordic, działającej na rynku krajowym (głównie na terenie Koszalina, Gdańska, Poznania i Wrocławia oraz innych miast) i na rynku międzynarodowym. 

TSL Nordic Sp. z o.o. z powodzeniem realizuje zlecenia transportowe, spedycyjne i logistyczne na terenie krajów Unii Europejskiej i całej Skandynawii. Na chwilę obecną firma wykonała prawie 14 tysięcy zleceń transportowych o różnym stopniu trudności. Są to zarówno skomplikowane i wieloetapowe usługi spedycyjne, jak również mniejsze zlecenia jednorazowe. Niezależnie od tego, jakich nakładów pracy wymaga kompleksowe zorganizowanie przewozu ładunku, jak również jakie są cechy przedmiotowe samego ładunku (np. drobnicowy, całopojazdowy, specjalny) – TSL Nordic dysponuje odpowiednimi zespołami specjalistów (spedytorów, logistyków i kierowców) oraz właściwą flotą pojazdów, co razem umożliwia prawidłowe wykonanie różnych zleceń.

Doświadczenie i innowacje

Jednym z kluczowych elementów sukcesu rynkowego w branży spedycyjnej jest doświadczenie, dzięki niemu możliwe jest wykonanie każdego zlecenia transportowego. TSL Nordic zapewnia pełny zakres usług: począwszy od załadunku, przez zorganizowanie optymalnego środka transportu, sam transport i dostarczenie towaru do adresata.

To nie wszystko – spedycja międzynarodowa to także konieczność wywiązania się z różnych kwestii formalnych. Dzięki posiadanemu doświadczeniu na rynkach zagranicznych TSL Nordic jest w stanie zapewnić pełną obsługę administracyjną, a więc uregulowanie wszelkich, wymaganych na terenie krajów tranzytowych i kraju docelowego, formalności i przygotowanie stosownych dokumentów, tak, aby klient był pewny, że transport jest zabezpieczony – pod względem technicznym i prawnym. Nowoczesne rozwiązania informatyczne stosowane przez TSL Nordic zapewniają natomiast dostęp do monitoringu przebiegu transportu na każdym jego etapie. Dzięki temu klient wie, co dzieje się aktualnie z ładunkiem i zachowuje kontrolę nad prawidłową realizacją zamówionej usługi spedycyjnej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.