Są nowe ustalenia w sprawie Brexitu!

Są nowe ustalenia w sprawie Brexitu!

Uwaga przewoźnicy! Są nowe ustalenia w sprawie Brexitu! 25 listopada odbędzie się nadzwyczajny szczyt 27 państw Unii Europejskiej, podczas którego ma zostać zatwierdzone porozumienie dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii. Już teraz wiadomo, że przyjęto scenariusz Uporządkowanego Brexitu.

Uporządkowany Brexit

Okres przejściowy ma trwać 21 miesięcy. Propozycja zakłada, że w okresie przejściowym, tj. pomiędzy datą Brexitu a grudniem 2020 r. całe Zjednoczone Królestwo pozostanie tymczasowo w unii celnej z Unią Europejską. Natomiast ostateczne porozumienie w sprawie przyszłych stosunków ma być zawarte do 1 lipca 2020r. Gdyby tak się nie stało, istnieje jeszcze możliwość przedłużenia okresu przejściowego do 1 stycznia 2021r. Ustalono także, że nie będzie twardej granicy pomiędzy Irlandią a Irlandią Północną.

Nie będzie kłopotów na granicach

Stworzenie unii celnej to dobra wiadomość dla polskich przewoźników. Pozwoli to na uniknięcie problemów na granicach, zwiększonych formalności i kosztów transportu. Po zaakceptowaniu projektu umowy przez przedstawicieli państw członkowskich umowa będzie musiała zostać przyjęta w parlamencie brytyjskim, a następnie w Parlamencie Europejskim.

 

Na podstawie: koben.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.