Nowy system poboru opłat drogowych w Czechach

Nowy system poboru opłat drogowych w Czechach

1 grudnia 2019 zmieni się operator systemu poboru opłat drogowych w Czechach. Przejmie go czesko-słowackie konsorcjum CzechToll i SkyToll. Będzie się to wiązało z koniecznością wymiany urządzeń poboru opłat.

Nowe urządzenia poboru opłat

Zmiana będzie wiązała się z koniecznością wymiany urządzeń pokładowych, które zostaną zastąpione nowymi boxami, opartymi na technologii satelitarnej. Opłaty będą obowiązywały pojazdy o masie powyżej 3,5 tony i będą zależne od rodzaju pojazdu i odległości przejechanej przez płatną drogę.

Konieczna zmiana urządzeń w pojazdach

Należy wziąć pod uwagę, iż niezależnie od tego, czy przewoźnicy rozliczają się w systemie pre-paid czy post-paid, po uruchomieniu nowego systemu, dotychczasowe urządzenia przestaną działać. Warto więc zacząć procedurę wymiany wspomnianych urządzeń możliwie najwcześniej.

Można już się rejestrować do nowego systemu

Wstępna rejestracja pojazdów na nowy system opłat drogowych jest już możliwa, jednak do czasu jego wprowadzenia z dniem 1 grudnia 2019 roku, operatorzy pojazdów muszą nadal korzystać z elektronicznego urządzenia pokładowego pierwotnego operatora systemu.

Gdzie uzyskać więcej informacji?

Przewoźnicy mogą dokonać zakupu wymaganych urządzeń w ponad 200 punktach sprzedaży, lub online na stronie: www.mytocz.eu, gdzie można również znaleźć wszystkie ważne informacje na ten temat. Tam również dostępny jest wykaz dróg podlegających opłacie.

Możliwa jest bezpłatna wysyłka urządzeń pokładowych, warunkiem jest, oprócz rejestracji, wpłata zwrotnego depozytu w wysokości 2 468 CZK (około 95 EUR).

Sieć płatnych odcinków dróg

Stawki opłat

Na podstawie: koben.pl

Czytaj więcej:

Zmiana opłat za przejazd autostradą w Czechach

Kalendarz świąt i dni wolnych w Europie w 2020 roku

Niemcy: Nowe przepisy dotyczące opon zimowych

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.