Monitoring pojazdów GPS – nowoczesne rozwiązania dla Twojego biznesu – sprawdź jak skutecznie zarządzać flotą samochodową w firmie.

Otwierasz oczy i wstajesz. Szybki prysznic, śniadanie zjesz potem. Twoja firma czeka. Szkoda czasu. W drodze do samochodu odczytujesz dziesiątki maili i kilka smsów dotyczących spraw nie cierpiących zwłoki. Zamykasz drzwi auta i od razu włączasz system głośnomówiący. Zanim dojedziesz do pracy, zapobiegniesz co najmniej kilku tragediom organizacyjnym. Dzień mija Ci podobnie. Po powrocie do domu dalej jesteś dobrym szefem. A dobry szef jest dostępny dla swoich pracowników o każdej porze. Co powiesz na małą rewolucję? Naprawdę myślisz, że musisz ciągle gasić pożary? Przecież możesz zrobić coś znacznie prostszego. Zapobiec im raz na zawsze przy użyciu nowoczesnych narzędzi do monitoringu pojazdów GPS.

Jak działa system monitorowania pojazdów wchodzących w skład floty transportowej?

Monitoring pojazdów opiera się na technologii GPS, jednak nie służy wyłącznie do lokalizacji. Jeśli myślisz, że jedynym dodatkiem jest możliwość optymalnego planowania trasy, także jesteś w ogromnym błędzie. System monitoringu GPS to kompleksowe narzędzie służące do zarządzania przedsiębiorstwem transportowym. Zostało ono zaprojektowane w taki sposób, aby rozwiązać szereg problemów towarzyszących organizacji zadań w tej wymagającej gałęzi rynku.

W profesjonalnych firmach transportowych systemy monitoringu GPS pozwalają na wydanie dyspozycji wszystkim pracownikom. Zastępując w ten sposób tradycyjne metody komunikacji, zbierasz wszystkie informacje i ustalenia w jednym miejscu. Dzięki temu możesz zajrzeć do nich w razie potrzeby. W ten sposób skutecznie unikasz ryzyka nieporozumień i nie tracisz czasu na późniejsze sprostowania.

Monitoring GPS pojazdów pozwala na zdalne odczytanie potrzebnych informacji.

To dopiero początek atrakcji, jakie czekają Cię po zakupie systemu monitoringu pojazdów. W branży transportu nad każdym szefem codziennie wisi widmo niedotrzymania terminu. Obojętnie, czy chodzi tu o termin wypłaty wynagrodzeń, termin dostawy, czy też ostateczny termin odczytu tachografu. Każdego z nich musisz bezwzględnie dotrzymać, w innym wypadku możesz się wpędzić w poważne kłopoty. 

Dzięki monitoringowi GPS pojazdów informacje dotyczące stanu auta odczytasz zdalnie. Ogranicza to ilość dodatkowych zjazdów na bazę. Co więcej, system może sam gromadzić za Ciebie dokumentację. Wystarczy, że zaplanujesz regularne odczyty w określone dni. Dzięki automatyzacji powtarzalnych czynności oszczędzasz czas i zrzucasz z głowy kolejny problem, dotyczący ewidencji czasu pracy zatrudnionych przez Ciebie osób.

Dzięki systemowi z lokalizacją GPS możesz uchronić swoją firmę przed poważnymi stratami.

Kradzież. To jedno słowo spędza sen z powiek niejednemu przedsiębiorcy. Dotrzymanie warunków zawieranych umów transportowych zależy od tego, czy Twoje pojazdy będą gotowe do pracy. Tymczasem nie brakuje osób, które chętnie przywłaszczą sobie Twoje mienie. Wyobraź sobie ich zdziwienie, kiedy okaże się, że nie mogą w żaden sposób uruchomić auta. Twój system monitoringu pojazdów natychmiast wysłał Ci powiadomienie o próbie nieuprawnionego użycia. A Ty zablokowałeś pojazd. Zdalnie. Wygodne, prawda?

To wszystko to jedynie kilka przykładów tego, w jaki sposób systemy monitorujące pojazdy we flocie transportowej pomagają przedsiębiorcom. Nie musisz tracić czasu. Nie musisz mieć wszystkiego na swojej głowie. Nie musisz nadmiernie ryzykować. Wystarczy podjąć jedną rozsądną decyzję biznesową dotyczącą implementacji monitoringu GPS w swojej firmie. Tym samym rozwiążesz szereg problemów za jednym zamachem i zyskasz w końcu czas potrzebny na zasłużony odpoczynek.