Co grozi za zamknięcie psa w samochodzie podczas upału?

Zamknięcie psa w samochodzie podczas upału

Lato to okres, kiedy dużą część wolnego czasu spędzamy poza domem. Często jadąc na wycieczkę na łono natury zabieramy ze sobą psy, by mogły wybiegać się na świeżym powietrzu. Jednak nierzadko zdarza się, że zanim dotrzemy w upragnione miejsce, wstępujemy na chwilę do sklepu, by coś dokupić. Zostawiamy samochód na parkingu… przecież wychodzimy tylko na chwilę, zaraz wrócimy… zamykamy auto, a w środku zostaje pies.

Apelujemy do wszystkich posiadaczy zwierząt domowych – zaprzestańcie takich praktyk! Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Wam się pozostawić psa w samochodzie, zastanówcie się, co mogło się wtedy wydarzyć… W zamkniętym pojeździe, gdy za oknem jest wysoka temperatura, przy wyłączonym silniku, a tym samym niedziałającej w tym czasie klimatyzacji czujemy się bardzo niekomfortowo, a co więcej taka sytuacja grozi zasłabnięciem. Jak może w takim przypadku czuć się bezbronne zwierzę, które nie potrafi samo otworzyć drzwi, czy okien…

A co grozi za takie niehumanitarne działania dowiecie się z poniższej infografiki.

Zamknięcie psa w samochodzie podczas upału

2 Komentarze

  1. Świetny i jakże aktualny post… ogromne upały i sporo przypadków w Polsce.
    Najlepszą karą byłoby zamknąć właściciela na taki sam czas w nagrzanym samochodzie – bez możliwości uchylania szyby. Być może wtedy by zrozumiał jaka to męczarnia dla czworonoga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.