Jak wybrać najlepszego operatora logistycznego dla jednej osoby?

fot. materiały prasowe

Jeśli jesteś osobą prywatną, która chciałaby nadać do kogoś paczkę, możesz nie mieć dużej wprawy w wykonywaniu takich rzeczy. Jednak nie oznacza to, że wcale sobie nie poradzisz albo że do dyspozycji masz wyłącznie tradycyjną pocztę. Możesz bowiem skorzystać z usług operatora logistycznego, który znacząco ułatwi ci całą procedurę. Jak jednak wybrać najlepszego?

Czym jest internetowa platforma logistyczna?

Internetowa platforma logistyczna to strona www, która stanowi główną witrynę firmy, będącej operatorem logistycznym. Jest on odpowiedzialny za łączenie usługodawców – czyli firm kurierskich – z klientami, czyli nadawcami paczek, zarówno prywatnymi, jak i przedsiębiorstwami. Operator logistyczny umożliwia wybranie najkorzystniejszej oferty spośród różnych dostępnych dostawców, sam jednak nie zajmuje się bezpośrednio przewozem paczek.

Internetowa platforma logistyczna to z kolei miejsce w sieci, które pozwala klientom na zapoznanie się z ofertami oraz dokonanie zamówienia, czyli wykupienie usługi przewiezienia paczki przez daną firmę kurierską, będącą we współpracy z operatorem logistycznym.

Jedną z takich platform logistycznych jest witryna firmy Kurierovo, znajdująca się pod adresem: https://www.kurierovo.pl/. Umożliwia ona korzystanie z usług takich znanych firm jak DHL, DPD, UPS, FedEx, Geis, InPost czy GLS.

Czy warto korzystać z usług operatora logistycznego?

Będąc prywatnym nadawcą, najpewniej nie korzystasz bardzo często z usług oferowanych przez kurierów. Właśnie dlatego powinieneś zdecydować się na współpracę z operatorem logistycznym. Pozwoli ci on na wybranie najlepszej oferty, w łatwy sposób przeprowadzi przez cały proces zamówienia kuriera, a co najważniejsze – pełną obsługę zapewni ci w zaciszu twojego domu. Wystarczy bowiem dostęp do internetu, abyś mógł przeprowadzić wszystkie, niezbędne operacje, prowadzące do zamówienia kuriera i wysłania paczki.

Korzystając z oferty operatora logistycznego, nie musisz samodzielnie przeszukiwać kilku witryn kilku kurierów, gdyż od razu zostaną ci zaproponowane najlepsze możliwości, które porównasz na jednej stronie. Nie będziesz też musiał wychodzić z domu, aby nadać paczkę, czy przeprowadzić którykolwiek z etapów wysyłki. Dzięki temu oszczędzasz czas, energię i pieniądze. Co więcej, całego zamówienia możesz dokonać dokładnie wtedy, kiedy chcesz, nawet w środku nocy, weekend czy święto, kiedy tradycyjne punkty wysyłki są już zamknięte.

Jakie cechy powinien mieć najlepszy operator logistyczny?

Z punktu widzenia osoby prywatnej, która nie wysyła wielu paczek, operator logistyczny powinien przede wszystkim oferować możliwość wysłania przesyłek za pośrednictwem współpracujących z nim kurierów bez wykupywania abonamentu. Dzięki temu możliwa jest wysyłka nawet tylko jednej paczki za niską cenę.

Po drugie, warto wybrać platformę, która współpracuje z wieloma firmami kurierskimi. Dzięki temu istnieje większa szansa na znalezienie lepszej oferty – pod względem czasu oraz warunków dostawy, a także ceny.

Kolejna ważna cecha to intuicyjność obsługi. Platforma logistyczna powinna być tak przygotowana, aby nawet osoba pierwszy raz wysyłająca paczkę nie miała problemu z jej obsługą. Dzięki temu cały proces jest łatwy, szybki i bezbłędny. Ważne jest także wsparcie ze strony pracowników platformy logistycznej w przypadku pomyłek lub wątpliwości. Powinno być dostępne zarówno mailowo, jak i telefonicznie.

Wszystkie te cechy posiada wspomniana już platforma Kurierovo, dlatego każdemu, kto pragnie nadać paczkę, serdecznie polecamy jej usługi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.