Transport w Dover rośnie w siłę

Port w Dover w trzecim kwartale 2014 roku wykazał wzrost prawie o 10% liczby pojazdów przeprawionych przez port, zarówno w porównaniu III kwartału 2014 roku do III kwartału 2013 roku jak i w zestawieniu danych rocznych.

 

Zdaniem władz portu wzrost jest odzwierciedlaniem powiększania udziału w rynku zarówno przez port, jak i głównych klientów promowych. W 2014 roku pomimo rosnącego wolumenu towarów, liczna promów kursujących do i z portu pozostaje bez zmian.

Tim Waggott, Prezes Zarządu Portu Dover uważa, że port w Dover jest często postrzegany jako barometr stanu brytyjskiej gospodarki. Zgodnie z danymi zapowiada się, że Wielka Brytania będzie najszybciej rozwijającą się gospodarką rozwiniętą w tym roku, zebrane informacje odzwierciedlają dobry kurs obrany przez port. Tim Waggott podkreśla, że port ma ambitne plany wzrostu i rozwoju, co przyniesie korzyści zarówno klientom jak i społeczności.

Warto nadmienić, że w niedługim czasie ruszą prace w zachodniej części portu, co będzie miało znaczący wpływ na zdolność przeładunkową całego portu Dover.

PROMY24.COM
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.