Telefon i tablet przywiązane do kierownicy – takie rzeczy tylko w Kanadzie!

Telefon i tablet przywiązane do kierownicy – takie rzeczy tylko w Kanadzie!
Zdjęcie: pexels.com

O konieczności koncentracji za kierownicą i skutkach jej braku wspominaliśmy już wielokrotnie. Jedną z najczęstszych przyczyn braku uwagi jest korzystanie z telefonu podczas jazdy – to prawdziwa plaga. Często też kierowcy korzystają z telefonicznej nawigacji, nieustannie patrząc na ekran telefonu. W sprzedaży dostępne są specjalne stojaki do mocowania przenośnych urządzeń w pojazdach, jednak wyobraźnia niektórych kierowców przechodzi najśmielsze oczekiwania. W Kanadzie policja zatrzymała kierowcę, który przywiązał do kierownicy telefon i tablet. Niemożliwe? A jednak da się!

Kanada krajem wynalazców

Pomysłowość mieszkańców Kanady nie zna granic. Wymyślili oni między innymi tor kartingowy, czerwone jabłka McIntosh i worki na śmieci. By dorównać swoim wybitnym rodakom, kierowca tego lexusa kombinował z instalacją swoich urządzeń mobilnych na kierownicy, co udokumentowała tamtejsza policja.

Wpis na twitterze udostępniony został przez lokalną policję i można obejrzeć go pod tym adresem. Jak wyjaśnili mundurowi, urządzenia zostały przywiązane do kierownicy. Co ciekawe, autor pomysłu wziął pod uwagę słabość baterii w telefonach – projekt pozwala na sprawne ładowanie smartfonów podczas jazdy. Problem może stanowić jedynie zasłonięte logo na kierownicy, ale i z tym poradził sobie kierowca, umieszczając nazwę marki na schowku po stronie pasażera. Uwagę zwraca również kanadyjska flaga, będąca dowodem wielkiego przywiązania do narodowych barw.

Mandat za innowacyjne rozwiązanie?

Kierowca na zdjęciu trzyma w ręku mandat, który jednak nie został przyznany za innowacyjny pomysł. Okazuje się, że wynalazca podróżował bez prawa jazdy. Otrzymał również od funkcjonariusza pouczenie – podczas rozmowy policjant wyjaśnił mu wpływ tak zamontowanych urządzeń na koncentrację w pojeździe.

Na podstawie: autokult.pl

 

 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.