Przejście w Sławatyczach również dla autobusów i ciężarówek

Przejście graniczne w Sławatyczach dostępne również dla autobusów i ciężarówek.
Zdjęcie: wikimedia

Uwaga kierowcy! Od 1 grudnia na przejściu granicznym z Białorusią w Sławatyczach ruch zostanie powiększony o autobusy i samochody ciężarowe o masie całkowitej do 7,5 tony. Dotychczas przez przejście w Sławatyczach mogły przejeżdżać jedynie pojazdy osobowe oraz dostawcze o masie do 3,5 t.

Rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej Dariusz Sienicki poinformował, że strona białoruska zwróciła się o rozszerzenie ruchu przez Sławatycze, w wyniku czego komendant główny Straży Granicznej, na podstawie stosownych porozumień międzyrządowych, podjął decyzję o możliwości przekraczania granicy przez autobusy i samochody ciężarowe o masie do 7,5 t.

Infrastruktura na przejściu pozostała bez zmian – ruch odbywa się tam na 14 pasach w obie strony, nie będzie wydzielonego pasa dla autobusów czy ciężarówek.

Drogowe przejście graniczne Sławatycze – Domaczewo zostało oddane do użytku w 1995 r. Służy głównie dla ruchu regionalnego i lokalnego. Miesięcznie, średnio, granicę przekracza przez nie około 50 tys. podróżnych i 30 tys. samochodów. W 2016 roku Białorusini przeprowadzili tam remont mostu na granicznej rzece Bug. W wyniku wprowadzonych udogodnień w nowym roku ruch na przejściu najprawdopodobniej znacznie wzrośnie.

Na podstawie: wnp.pl
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.