Czy powstanie europejska sieć ładowarek elektrycznych?

Czy powstanie auropejska sieć ładowarek elektrycznych?
Zdjęcie: www.sesame-consultants.com

Samochody elektryczne zyskują coraz większą popularność wśród kierowców. Eksperci prognozują, że za kilka lat ich udział w rynku motoryzacyjnym może być znaczący. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów znany koncern paliwowy Shell postanowił opracować sieć ładowarek dla pojazdów elektrycznych. Czy powstanie europejska sieć ładowarek elektrycznych?

Współpraca największych światowych koncernów

Przedstawiciele Shella 27 listopada poinformowali o podpisaniu umowy z konsorcjum Ionity, w skład którego wchodzą czterej motoryzacyjni giganci, tj. BMW, Volkswagen, Daimler i Ford. Porozumienie ma na celu współpracę przy opracowaniu projektu europejskiej sieci ładowarek elektrycznych, które docelowo mają znaleźć się w dziesięciu państwach kontynentu.

Umowa pomiędzy koncernami opiera się na pozyskaniu przez przedsiębiorstwo największego dostarczyciela infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych w Europie – firmy NewMotion, co ma stanowić podstawę dla budowy sieci ładowarek we współpracy z koncernami motoryzacyjnymi.

 

Pierwsze urządzenia już działają w Wielkiej Brytanii

W początkowej fazie projektu ładowarki elektryczne rozmieszczone będą na 80 największych stacjach paliwowych koncernu Shell.. Pierwsze urządzenia tego rodzaju zostały w zeszłym miesiącu udostępnione w Wielkiej Brytanii.

Przeciętny czas ładowania samochodu elektrycznego z ich wykorzystaniem ma wynosić od pięciu do ośmiu minut.

Popyt na rozwiązania ekologiczne

W ostatnich latach na rynku paliwowym coraz częściej obserwuje się trend podążania firm w kierunku bezpiecznych dla środowiska źródeł energii.  Eliminacja samochodów czerpiących energię z paliw kopalnych jest celem dla rynków m.in. takich, jak Francja, Wielka Brytania i Chiny.

Na podstawie: wnp.pl
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.