Nowe Przepisy dla Młodych Kierowców i Przewoźników

Już od 4 stycznia 2016 wchodzi nowe prawo, które nie tylko zmieni przepisy dla aktualnie świeżo upieczonych Kierowców, ale i również zmieni tryb pozyskiwania prawa jazdy.

Zacznijmy od tego, że najtrudniejszym okresem każdego Kierowcy, będzie pierwsze 8 miesięcy w ciągu których, Kierowca będzie zmuszony jeździć z tak zwanym „zielonym listkiem” na szybie.
Dodatkowo, przez następne 5 lat będzie na cenzurowanym – jeśli uzbiera 24 pkt albo popełni choć jedno przestępstwo z zakresu ruchu drogowego, straci prawo jazdy.

Z drugiej strony, kandydaci na Kierowców będą musieli się przygotować na porcję dodatkowych pytań na egzaminie teoretycznym oraz również na drugi egzamin praktyczny. Ten dodatkowy egzamin będzie odbywać się 4 miesiące po zdanych testach, oraz będzie skupiał się na sytuacjach oraz manewrach ekstremalnych, takich jak: wychodzenie z poślizgu czy też bezpieczna jazda po mokrej oraz oblodzonej nawierzchni.

Na końcu dla Kierowców ciężarówek zmiany dotyczą bardziej transportu międzynarodowego, między innymi w tej kwestii są: przymusowe opony zimowe w czasie astronomicznej zimy oraz zmiany stawek i prowizji w poszczególnych krajach UE. Jedynymi większymi zmianami na terenie Polski jest między innymi wymóg posiadania tachografu oraz zmiany w systemie viaTOLL.

Materiał opublikowany na podstawie wiedzy i analiz:

 
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.