Kiedy Kierowca może przekroczyć czas pracy?

Naruszenia norm dotyczących:

* czasu prowadzenia pojazdu;
* odpoczynku Kierowcy;
* przerw.

Pod warunkiem, że nie zagraża to bezpieczeństwu drogowemu oraz umożliwia odpowiednie zaparkowanie, Kierowca może w zakresie niezbędnym dla zapewnienia bezpieczeństwa odstąpić od przepisów art. 6-9 (dzienny czas prowadzenia pojazdu nie powinien przekroczyć 9 godzin, tygodniowy 56 godzin, dwutygodniowy 90 godzin).

Kiedy Kierowca można przekroczyć czas pracy?

Materiał przygotowany na podstawie wiedzy i analiz przeprowadzonych przez: 
LEGALTRANS
Kancelaria Transportowa

 




Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*