Projekt nowej ustawy drogowej wycofany!

Kontrowersyjny projekt dotyczący wprowadzenia nowej opłaty drogowej na rzecz Funduszu Dróg Samorządowych został wycofany.

OŚWIADCZENIE

W krótkim oświadczeniu dla PAP prezes PiS, Jarosław Kaczyński powiedział, że jego partia rezygnuje z prac nad wprowadzeniem opłaty paliwowej.

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH

Projekt zakładał powstanie Funduszu Dróg Samorządowych, który miał być zasilany właśnie dzięki wyżej wspomnianej opłacie paliwowej finansowanej najprawdopodobniej z kieszeni podatników.

Plany wprowadzenia opłaty krytykowało Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, które zwracało uwagę na brak konsultacji propozycji wprowadzenia opłaty. W opinii zrzeszenia wprowadzenie opłaty doprowadziłoby do podniesienia ceny paliwa i tym samym spowodowało pogorszenie rentowności transportowych spółek, która spadnie praktycznie do zera.

Polski Związek Pracodawców Budownictwa poparł pomysł utworzenia Funduszu Dróg Samorządowych. W rozmowie z PAP prezes tego związku Jan Styliński mówił, że roboty budowlane przy budowie nowych dróg zapewniają pracę kilkudziesięciu tysiącom ludzi a samym firmom zapewnia zarobek.

Na podstawie: wnp.pl
1 Komentarz

  1. Transport podrożał, ponieważ wzrosły ceny benzyny, więc jej transport podrożał, więc wzrosły ceny benzyny. Jak dla mnie to polityczny bełkot i kolejne próby wyłudzenia kasy od ludzi. Polityka socjalna ma to do siebie że rząd „DA”, ale po tym jak komuś wcześniej zabierze. U nas jest jedynie ta różnica, że rząd najpierw dał – a teraz zabiera i szuka gdzie tylko może. To jest wszystko pic na wodę i o kant rozbić. Zamiast zjednoczenia wobec ogólnoświatowego kryzysu mamy głupią politykę rządu i jeszcze głupszą szczekającą opozycję. Gdzież ach gdzież są Bolek Śmiały, Zawisza Czarny, Kazek Wielki, Piłsudski, Rydz Śmigły i Witek Pilecki… Polska potrzebuje Wodza!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.